عقب‌نشینی ترامپ از قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی

امضای فرمان اجرایی ترامپ در مورد سپاه، به دلیل هشدار سازمان‏‌های امنیتی آمریکا، متوقف شده‎‏ است.

امضای فرمان اجرایی ترامپ در مورد سپاه، به دلیل هشدار سازمان‏‌های امنیتی آمریکا، متوقف شده‎‏ است.

شبکه خبری سی‎ان‎ان آمریکا در گزارشی به نقل از مقامات دولتی آگاه اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس‎جمهور آمریکا، در ادامۀ تهدیدات توخالی خود علیه ایران، قصد دارد نام سپاه پاسداران را در فهرست «سازمان‎‏های تروریستی خارجی» قرار دهد، اما این موضوع با مخالفت بسیاری در داخل آمریکا روبرو شده است.بر اساس این گزارش، امضای فرمان اجرایی ترامپ برای اعلام این موضع بی‌اساس، به دلیل هشدار سازمان‏‌های امنیتی در داخل ایالات‎متحده، متوقف شده‎‏ است.

این مقامات که نامشان ذکر نشده است، اعلام کردند که پیش‌نویس فرمان اجرایی رئیس‎جمهور آمریکا به دست وزارت خارجۀ این کشور رسیده است.

به گفتۀ این مقامات برنامۀ قبلی کاخ سفید این بوده که ترامپ روز دوشنبه فرمان اجرایی علیه سپاه پاسداران را در سفر خود به ایالت فلوریدا امضا کند، اما پس از «اعتراض شدید» وزارت خارجه و وزارت دفاع آمریکا، این مسئله منتفی شده است.

برخی از مقامات می‎‏گویند توقف این فرمان در راستای شکست فرمان پیشین ترامپ در ارتباط با مهاجران بود که بدون مشورت امضا شد و در نهایت بی‌نتیجه ماند.

فرمان اخیر ترامپ برای منع 90 روزۀ سفر شهروندان کشورهای ایران، عراق، سوریه، لیبی، یمن، سومالی و سودان به ایالات‌متحده، ممنوعیت ورود پناه‌جویان سوری به‌صورت نامحدود و ممانعت 120 روزه از ورود هر پناه‌جویی به آمریکا، در سراسر جهان جنجال‌آفرین شد. در نهایت یک قاضی فدرال در ایالت واشنگتن با صدور حکمی این فرمان را موقتاً در سراسر آمریکا لغو کرد.

امروز سه شنبه

29 اسفند 1396

2018 March 20

دریافت اخبار اختصاصی هر استان
Iran Map

بر روی نقشه کلیک کنید

ویژه خبرگزاری ها
مشاهده همه وب سایت ها
خبرنامه سفارشی

جدیدترین اخبار روز در ایمیل شما :

عضویت / لغو عضویت