دات خبر سیاسی

حمله نظامی عربستان به قایق های ایرانی

حمله عربستان به قایق ایرانی
,حمله نظامی عربستان به قایق ایرانی
,حمله عربستان به قایقهای ایرانی

حمله عربستان به قایق ایرانی ,حمله نظامی عربستان به قایق ایرانی ,حمله عربستان به قایقهای ایرانی

حمله نظامی عربستان به قایق های ایرانی

به گزارش دات خبر: پس از آنکه رژیم قبیله ای عربستان با انجام عملیات تروریستی در تهران 12 تن از هم وطنانمان را به شهادت رساند , و به جز سپاه پاسدارن , ارگان های دولتی با مماشات هر چه تمام با این موضوع برخورد کرده و فقط به محکوم کردن آن بسنده کردند , یکی دو معامله تسلیحاتی با آمریکا آنچنان این رژیم منحوس را گستاخ کرده که دیروز گارد سعودی به قایق های ماهیگیری ایرانی حمله و یک ایرانی ماهیگیر را کشتند,

ایران اسلامی که در سال های اخیر آنچنان طعم اقتدار را چشیده که بار ها ملوانان ابر قدرت جهانی , آمریکا را دستگیر کرده و به گزارش خوده آمریکایی ها باعث خفت این کشور شد , هم اکنون با مماشات های بیش از حد  دولت اعتدال و امید , آنچنان وجهه اقدار کشور عزیزمان ایران خدشه دار و ضعیف شده , که رژیم ضعیف و منحوسی مانند عربستان که حتی فشنگ های سلاح های سبک آن نیز وارداتی است به خود اجازه حمله نظامی به ایرانی ها را هم میدهد!!!

عربستانی که در ابتدای حمله به یمن به عنوان متحد ایران تصور میکرد با شدیدترین واکنش از طرف ایران روبه رو خواهد شد, و زمینه نابود خود را فراهم کرده اکنون با مماشات های گسترده دولت های یازدهم و دوازدهم آنچنان گستاخ شده که خوده ایران را چندی پیش تهدید به حمله کرد! برای ورود به کانال تلگرامی ما کلیک کنید

حمله نظامی عربستان به قایق ایرانی در خلیج فارس / ملوان بوشهری جان سپرد

بر اساس برخی اخبار از منابع بومی در بوشهر، شب گذشته دو قایق صیادی بوشهر در اطراف سکوهای نفتی و مرز آب‌های ایران و عربستان با تیراندازی گشت دریایی سعودی مواجه شده که بر اثر آن یکی از سرنشینان یکی از قایق‌ها کشته شده است.
سرنشین دیگر قایق که پسر وی بوده موفق می‌شود از مهلکه نجات یافته و همراه جنازه پدر، صبح امروز خود را به اسکله صیادی جفره بوشهر برساند.
آقابابایى مدیرکل امور مرزى وزارت کشور با بیان اینکه کشته شدن یک صیاد بوشهرى توسط گارد مرزبانى عربستان تایید شده است، گفت: در حال حاضر مشغول پیگیرى این اتفاق هستیم تا جزییات این موضوع روشن شود

بررسی موضوع کشته شدن ماهیگیر ایرانی توسط نیروهای عربستانی / وزارت امور خارجه واکنش نشان داد

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این‌که این موضوع توسط ارگان‌های ذی‌ربط و مرزبانی کشور نیز تایید شده است، ادامه داد: همان‌طور که اشاره کردم این موضوع در حال بررسی است و بعد از مشخص شدن نتایج بررسی‌های اولیه توسط دستگاه‌های مربوطه، این واقعه تلخ به شکل مقتضی و با جدیت تمام مورد پیگیری قرار می‌گیرد.
وی اظهار کرد: ما در حال حاضر منتظر دریافت نتایج بررسی و تحقیقات در این زمینه هستیم.
براساس این گزارش، مدیرکل امور مرزی وزارت کشور نیز در گفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام کرده است: دو قایق ایرانی که در حال ماهی‌گیری در آب‌های خلیج فارس بودند، بر اثر امواج دریا از مسیر خود خارج می‌شوند.
وی در این ارتباط اعلام کرده است: بر این اساس و بدون تایید این مسئله که قایق‌های ایرانی وارد مرزهای عربستان شوند، تیراندازی از سوی گارد مرزبانی این کشور به سوی قایق‌های ایرانی صورت می‌گیرد و یک صیاد ایرانی بر اثر اصابت تیر به کمرش کشته می‌شود.
وی تاکید کرده است: این کار عربستان مطابق با اصول انسانی نبوده و حتی با فرض ورود قایق‌های ایرانی به مرزهای عربستان بر اثر امواج دریا، آن‌ها مجاز به شلیک به سوی قایق‌های ایرانی نبودند.

برای ورود به کانال تلگرامی ما کلیک کنید

فلاحت‌پیشه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

بررسی موضوع کشته شدن صیاد ایرانی در جلسه کمیسیون امنیت ملی/با عربستان مقابله به مثل جدی می‌کنیم

عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: ما در برابر اقدامات ایذایی عربستان علیه ایران مقابله به مثل جدی خواهیم کرد.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با در رابطه با کشته شدن صیاد بوشهری در گارد مرزبانی عربستان اظهار داشت: شلیک به یک صیاد بی‌دفاع که هیچ ابزار نظامی در اختیار ندارد، خلاف کنوانسیون‌های بین‌المللی و اصل همجواری در خلیج فارس است.
 
وی تاکید کرد: این اقدام عربستان باعث انزجار بیش از پیش ایرانیان از دولت سعودی خواهد شد.
 
فلاحت‌پیشه با اشاره به اینکه عربستانی‌ها طی سالیان اخیر به اقداماتی دست زده‌اند که در تاریخ مناسبات بین ایران و عربستان بی‌سابقه است، تصریح کرد:‌ بنده این اقدامات را بهانه‌سازی‌های عربستان برای اقدامات ایذایی علیه ایران تلقی می‌کنم.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:‌ عربستانی‌ها در میدان نبرد با مردم یمن کشته‌های زیادی داده‌اند و انتقام آن را از ایران و مظلومانی می‌گیرند که هیچ نقشی در جنگ واقعی یمن ندارند.
 
وی یادآور شد:‌ کشتار زائران ایرانی در منا، اقدامات نیابتی عربستان در حمایت از تروریست‌ها برای انجام عملیات خرابکارانه علیه ایران و کشتار مظلومانی چون صیاد بی‌دفاع نشان می‌دهد که عربستانی‌ها راهبرد تحریک ایران را در پیش گرفته‌اند.
 
فلاحت‌پیشه با تأکید بر اینکه ایران باید برخورد قاطعی در مقابل اقدامات عربستان انجام دهد، اظهار داشت: لازم است جمهوری اسلامی هشداری جدی و پیشگیرانه به عربستان بدهد که ما در برابر این اقدامات مقابله به مثل جدی خواهیم کرد.
 
عضو فراکسیون ولایت با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی حتما این قضیه را پیگیری خواهد کرد، خاطرنشان کرد:‌ علی رغم تعطیلی مجلس، کمیسیون امنیت ملی هفته آینده با برگزاری جلسه این موضوع را پیگیری می‌کند.
 
انتهای پیام/

برای ورود به کانال تلگرامی ما کلیک کنید


امروز دوشنبه

29 بهمن 1397

2019 February 18

دریافت اخبار اختصاصی هر استان
Iran Map

بر روی نقشه کلیک کنید

ویژه خبرگزاری ها
مشاهده همه وب سایت ها
خبرنامه سفارشی

جدیدترین اخبار روز در ایمیل شما :

عضویت / لغو عضویت