دات خبر جهان

معنی کلمه داعش

معنی کلمه داعش
,
داعش به چه معناست
,
مذهب داعش چیست
,
داعش مخفف چه کلماتی است
,
داعش مخفف چيست
, معنی تکفیری

معنی کلمه داعش , داعش به چه معناست , مذهب داعش چیست , داعش مخفف چه کلماتی است , داعش مخفف چيست , معنی تکفیری

معنی کلمه داعش؟

معنی کلمه داعش یعنی کوتاه شده عبارت دولت اسلامی عراق شام که مخفف کلمات در اون بکار رفته:

د = دولت

ا = اسلامی

ع = عراق

ش = شام

--------------------------

مذهب داعش تکفیری است به معنای کافر دانستن همه به جز خود , البته تکفیری عقیده است نه مذهب , داعش مذهب وهابی سلفی نشئت گرفته از کشور عربستان دارد ,

 

داعش چیست؟ کیست؟ چه میخواهد؟

داعش چیست؟ کیست؟ چه میخواهد؟

معنی اسم داعش : دولت اسلامی عراق و شام است ، داعش با دیگر گروه‌های قاعده از جمله جبههٔ نصرت می‌جنگد و القاعده نسبت داعش به خود را رد کرده‌است.

گروهی شورشی فعال است که در عراق و سوریه حضور فعال دارد و خود را کشوری مستقل دانسته بخش‌هایی از شمال سوریه و عراق را در تصرف خود دارد. این گروه به رهبری ابوبکر البغدادی از جنگجویان سلفیِجداشده از شبکهٔ القاعده تأسیس شده و با دولت‌های عراق و سوریه و گروه‌های مخالف دولت سوریه وارد جنگ شده‌است.

داعش با دیگر گروه‌های قاعده از جمله جبههٔ نصرت می‌جنگد و القاعده نسبت داعش به خود را رد کرده‌است.

داعش در پی تشکیل حکومتی اسلامی در سراسر سرزمین‌های اسلامی منطقه و حتی فراتر است. تخریب مسجدها و بناهای مذهبی و آرامگاه‌ها و حسینیه‌های مرتبط با شیعیان از جمله کارهای داعش در منطقه‌های تحت‌تصرفش است.

Flag daesh داعش چیست؟ کیست؟ چه میخواهد؟

فعالیت نظامی داعش نخست در سوریه آغاز شد. داعش که از گروه‌های تندرو جدا شده‌بود موفق شد بخش‌هایی از شمال سوریه را تصرف کند و تقریبا سراسر استان رقه را تصاحب نماید. سپس همزمان با اقدام نظامی در سوریه به عراق حمله کرد و موفق شد رمادی و فلوجه مرکز استان انبار را در عراق بگیرد. در سال ۱۳۹۳ (۲۰۱۴ میلادی) داعش با گسترش اقدام نظامی خویش توانست موصل دومین شهر عراق را تصرف کند و بخش زیادی از خاک عراق را نیز به دست آورد، از جمله تکریت. سپس در سوریه نیز پیشروی کرد و منطقه‌هایی که دست دیگر مخالفان نظام سوریه در استان‌های دیرالزور و حسکه بود را به دست آورد. تا تیرماه (ژوئیه) حدود یک سوم خاک سوریه در تصرف داعش بوده‌است و بخش‌های زیادی از عراق را نیز در دست دارد. بیشتر بخش‌های نفت‌خیز سوریه و بسیاری از نفت‌خیز عراق را داعش در اختیار دارد. البته فعالیت‌های داعش تنها به سوریه و عراق محدود نمی‌شود و فعالیت‌هایی از او در اردن گزارش شده‌است، همچنین به دولت لبنان اعلان جنگ کرده‌است.

داعش که پس از گرفتن موصل بیانیهٔ تشکیل خلافت اسلامی با خلیفگی ابوبکر بغدادی را صادر کرد و فعالیت‌های حکومتی خود را که از پیش بیشتر در سوریه آغاز شده‌بود گسترش داد (از جملهٔ این اقدام‌ها چاپ اسکناس با واحد دینار داعش و گذرنامه، درست کردن پلیس، صدور نفت، راه‌اندازی شبکهٔ تلوزیون، برگزاری گشت‌های گردشگری است)؛ نام خود را از «دولت اسلامی عراق و شام» به «دولت اسلامی» تغییر داد. داعشی‌ها که نخست‌وزیر دارند و استاندار و برخی دیگر سمت‌های حکومتی را تشکیل داده‌اند[نیازمند منبع]، قانون‌هایی سختگیرانه دارند و مجازات‌های سنگینی قرار داده‌اند.

برخی این سازمان را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده‌اند. سران سابق حزب بعث عراق و سازمان شبه‌نظامی بوکو حرام هم از فعالیت‌های داعش حمایت کرده‌اند.

جایگاه داعش در سازمان ملل

تعدادی از رهبران کشورها داعش را یک خطر فراتر از منطقه قلمداد کرده‌اند. اگرچه دبیرکل سازمان ملل اقدامات داعش را محکوم کرده اما رسماً نام داعش هنوز در فهرست گروههای تروریستی سازمان ملل قرار ندارد. شورای امنیت به درخواست کشورهای عضو می‌تواند بطور خاص قطعنامه‌ای راجع به داعش منتشر کند و این گروه را در فهرست تروریستها قرار دهد و یا آنها را به فهرست القاعده و بوکو حرام اضافه کند.

روابط داعش و بعثی‌ها

یکی از فرماندهان، بعثی تکریتی، که در روزهای اخیر در شمال سامرا دستگیر شده است، اعترافات تکان‌دهنده‌ای درباره «تروریست‌های بعثی» بر زبان آورده‌است. وی گفته افرادی که به داعش موسوم هستند، هم‌اکنون نقش فداییان صدام را برای فرمانده لشکرهای لشکرهای سابق صدام بازی می‌کنند


امروز شنبه

27 بهمن 1397

2019 February 16

دریافت اخبار اختصاصی هر استان
Iran Map

بر روی نقشه کلیک کنید

ویژه خبرگزاری ها
مشاهده همه وب سایت ها
خبرنامه سفارشی

جدیدترین اخبار روز در ایمیل شما :

عضویت / لغو عضویت